Materiały

Nasza szeroka oferta modnych, wysokojakościowych materiałów, odznaczających się unikalnymi cechami i wysokim poziomem wygody noszenia.

Odzyskany poliester

Nasz poliester z recyklingu oferuje tę samą wysoką jakość, co „normalny” poliester, ale ma mniejszy wpływ na środowisko. W porównaniu z pierwotnym poliestrem, produkcja poliestru z recyklingu wymaga znacznie mniej energii, powoduje znacznie mniejszą emisję CO2 i pomaga zapobiegać przepływowi plastikowych odpadów na wysypiska śmieci i do oceanów. W kolekcji Stedman® można znaleźć poliester z recyklingu w koszulach sportowych, kurtkach sportowych, bluzach, dresach i kurtkach polarowych.

Bawełna ekologiczna

Bawełna ekologiczna jest uprawiana bez dodatku pestycydów i herbicydów lub innych nawozów chemicznych, co oznacza, że jest przyjazna dla ludzi i zwierząt. Wszystkie produkty z naszej linii Green Urban wykonane są w 100% z bawełny organicznej pierścieniowe. Przyjazna dla środowiska, modna i miękka w dotyku tkanina. Produkty z niej wykonane mają wszystkie zalety niezbędne dla klasycznej koszulki nadającej się do celów reklamowych, jednocześnie wzbudzające poczucie przyczyniania się do ochrony środowiska.

Bawełna ring-spun

Bawełna jest miękkim, wchłaniającym i oddychającym włóknem naturalnym, i dlatego idealnie nadaje się do produkcji odzieży noszonej bezpośrednio na ciele. T-shirty wyprodukowane z tkaniny bawełnianej są bardzo przewiewne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dla całej naszej kolekcji Stedman® używamy tylko i wyłącznie wysokojakościowej bawełny ring-spun. Chodzi tu o wlłókna zwijane i rozciągane wzdłuż w celu osiągnięcia bardzo cienkiej, miękkiej, a mimo to wytrzymałej przędzy. T-shirty wykonane ze zwijanej tkaniny bawełnianej są - w porównaniu do innych tkanin - o wiele bardziej miękkie, bardziej odporne na zużycie i trwalsze.

Elastan

Elastan jest materiałem niezmiernie elastycznym i trwałym, który po każdym rozciągnięciu powraca do swojej poprzedniej formy. Dla naszej kolekcji Stedman® używamy tak zwanej technologii “Full Feeder”, za pomocą której elastan zostaje równomiernie rozdielony na całej tkaninie. W ten sposób otrzymujemy szczególnie miękki i elastyczny materiał o wysokim poziomie wygody noszenia i gładkiej, idealnie nadającej się do druku powierzchni.

Wiskoza

Wiskoza to materiał wysokiej jakości, wykonany z celulozy, czyli z naturalnego surowca. Jej włókno jest bardzo miękkie i w wielkiej mierze zdolne do pochłaniania wilgoci (której się nie czuje), charakteryzujące się bardzo dobrą oddychalnością. Wiskoza może być błyszcząca lub matowa, co oznacza, że może przybrać wygląd wełny, jedwabiu lub bawełny. T-shirty zawierające wiskozę są miękkie i lejące, i dlatego gwarantują wysoki komfort noszenia, nadając nosicielowi lub nosicielce elegancki i pochlebiający sylwetce kształt.

ACTIVE-DRY° Polyester

Poliester kategorii Stedman®’s ACTIVE-DRY° to szybko schnąca tkanina ze znakomitą zdolnością do regulowania wilgotności, która jest miękka w dotyku i bardzo elastyczna. Dlatego perfekcyjnie nadaje się do produkcji odzieży sportowej i funkcjonalnej. Przewiewny materiał odprowadza wilgoć na zewnątrz i podtrzymuje przyjemne uczucie nawet podczas intensywnego treningu. T-shirty wykonane z poliestru typu ACTIVE-DRY° odznaczają się nie tylko wysokim komfortem noszenia, ale także cechami pozwalającymi na różnorakie uszlachetnienia tkaniny.

Nylon

Tkaniny nylonowe są gładkie, mają zdolność do regulowania wilgotności i wysoką odporność na zużycie, co czyni z nich perfekcyjną opcję pośród ubrań do uprawiania sportu lub odzieży typu outdoor. Nylon to jedno z najlżejszych tekstylnych włókien, a jednocześnie jedno z najmocniejszych. Dzięki wysokiej elastyczności oraz dzięki cechom umożliwiającym odprowadzanie wilgotności, tkaniny nylonowe oferują duży komfort noszenia oraz nieograniczoną swobodę poruszania się. W kolekcji Stedman® nylon znajduje się w t-shirtach sportowych, w pikowanych kurtkach oraz w pikowanych kamizelkach.

Softshell

Cechą charakterystyczną naszych wyrobów linii softshelli jest ich niski ciężar i połączenie trzech warstw materiału w jednym elemencie odzieży. Softshell łączy zewnętrzną warstwę chroniącą przed wiatrem i warunkami pogodowymi z oddychającą membraną i miękkim mikropolarem wewnątrz. Dlatego produkty softshell są odporne na wiatr, wodę i zabrudzenia. Przyjemnie elastyczny materiał zapewnia wysoki komfort noszenia.

Polar

FKurtki z polaru są ulubionymi i nieodzownymi towarzyszami w życiu codziennym lub podczas aktywności na zewnątrz, czyli outdoor. Dzieje się tak, ponieważ kurtkii te dobrze izolują, bardzo dobrze absorbują i odprowadzają wilgotność. Są lekkie, oddychalne, i nawet przy niższych temperaturach utrzymują ciepło. Istnieje wiele różnych rodzajów materiału polarowego. Kolekcja Stedman® zawiera mikro-polar (Micro Fleece), dzianinę polarową (Knit Fleece), polarowy melanż (Melange Fleece) oraz nadmiernie odporny polar (Power Fleece).

Sztuczna skóra (poliuretan)

Materiały poliuretanowe są długotrwałe i odporne na ścieranie, a mimo to miękkie, lekkie i oddychalne. Dlatego idealnie nadają się do produkowania wygodnej i odpornej na pogodę odzieży, którą można prać przy temperaturze do 40°C. Dzięki wysokojakościowemu poliuretanowi nasze kurtki rowerowe nie tylko wyglądają tak, jakby były ze skóry, ale mogą się nawet z nimi zmierzyć, np. pod względem elastyczności, poręczności i oddychalności.
The default language of your browser is "English". Would you like to switch to this language? (en)