O marce Stedman

Stedman® – to więcej niż tylko zwykłe T-shirty!

Czy wiedzieli Państwo, że marka Stedman® powstała przed sześćdziesięcioma laty w USA? Już w roku 1953 Stedman Manufacturing Company produkowała w Asheboro, North Carolina, odzież sportową i bieliznę męską i chłopięcą. Dzisiaj, ponad 60 lat później, z dumą podążamy śladami naszych założycieli i nieustannie rozwijamy ich idee.
Z okazji wejścia na rynek europejski, w Paryżu, w dniu 18 września 2001 roku, zostały zaprezentowane cztery podstawowe produkty z linii: Classic-T, Junior Classic-T, Comfort-T i Polo. Wraz z szybko rosnącą popularnością marki szybko wzrastało portfolio produkcji. Tymczasem Stedman® należy do odnoszących największe sukcesy europejskich marek i dostarcza tekstylia reklamowe najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach. Aktualna kolekcja obejmuje ponad 150 stylowych modeli odzieży męskiej, damskiej i dziecięcej: od koszulek typu T-shirt, polo i sweatshirt do modnej odzieży sportowej!

Wciąż dalej się rozwijamy!

Nasz Dział Projektowy stale obserwuje rynek i zbiera informacje dotyczące ważnych nowości w zakresie materiałów, kolorów, form i krojów. Aktualne trendy w segmencie Retail są podchwytywane i po odpowiednim dopasowaniu wprowadzane do programu promocji. W ten sposób powstała na początku roku 2014 nowa kolekcja „Stedman® Stars“. Nowe Stedman® Stars są inspirowanymi przez handel detaliczny stylami, w najwyższym stopniu spełniającymi wysokie wymagania stawiane modnej odzieży promocyjnej: idealnie dopasowane kroje, fantastyczne kolory i nowe kompozycje materiałowe tworzą doskonałą podstawę do uszlachetniania tkanin.
Wiele naszych artykułów (np. kompletna linia produktów Active Outdoor) nie posiadają ani nadrukowanej ani wszytej na karku metki z nazwą – lecz jedynie wszytą na karku niewielką metkę z rozmiarem; metka z symbolami dotyczącymi prania została wszyta w boczny szew. W ten sposób umożliwiamy naszym Klientom możliwie najlepszą prezentację „private labeling“.

Od początku najwyższa jakość!

Już na etapie projektowania nowych Stedman®-Styles intensywnie wychodzimy naprzeciw życzeniom naszych Klientów zaopatrujących przede wszystkim rynek promocji. Z tego względu szczególne znaczenie ma dla nas przydatność podstawowych materiałów do uszlachetniania tkanin. Dlatego też np. zwracamy szczególną uwagę, aby miejsca przeznaczone do ewentualnego zadrukowania były wolne od przeszkadzających szwów i zaszewek. Ponadto wszystkie produkty poddajemy wstępnym testom pod kątem optymalnych możliwości ich uszlachetniania. We współpracy z naszymi producentami stale dalej rozwijamy nasze podstawowe materiały w celu zapewnienia dostaw produktów najwyższej jakości.
Również w odniesieniu do naszych produktów z bawełny marki Stedman® stawiamy na najwyższą jakość. Dlatego do produkcji używamy wyłącznie wysokogatunkowej bawełny typu Ring Spun. Włókna te są znacznie bardziej miękkie i delikatniejsze dla skóry niż tania, szorstka bawełna typu Open End i przez jednoczesne zgęszczenie bawełny typu Ring Spun tkanina staje się mocniejsza i bardziej wytrzymała. Do tego dochodzi wiele dalszych korzyści, jak bardziej gładki wygląd tkaniny, co z kolei tworzy lepszą podstawę do jej uszlachetniania.
Do produkcji modeli kolekcji Stedman® stosujemy technikę zwaną „Full-Feeder“, łącząc czesaną bawełnę typu Ring Spun z elastanem, co umożliwia równomierne rozprowadzenie elastanu po całej powierzchni tkaniny. W ten sposób powstaje bardziej miękki i elastyczny materiał, odznaczający się wysokim komfortem noszenia, stabilnością formy i szczególnie gładką, łatwą do zadrukowania powierzchnią.

Odpowiedzialność jest naszą dewizą!


Członek amfori, wiodącego, globalnego stowarzyszenia biznesowego, wspierającego otwarty i zrównoważony handel. Działamy w ramach amfori BSCI. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.amfori.org

Dzisiejszy świat biznesu wymaga dostarczania coraz lepszych produktów i usług w konkurencyjnych cenach. Wymagane jest również postępowanie zgodne z zasadami odpowiedzialności i etyki. Przy tym nieodzowna jest uczciwość i przestrzeganie obowiązujących w globalnej gospodarce przepisów prawnych.
My jako firma Stedman® zdajemy sobie sprawę z ponoszonej przez nas odpowiedzialności i postępujemy zgodnie z tą wiedzą. Długotrwałość nie jest dla nas tylko trendem, lecz od początku jest ona mocno zakorzeniona w etykę naszego przedsiębiorstwa.

Globalna ochrona środowiska jest głównym celem Stedman®, wspieranym ekologicznym stylem zarządzania przedsiębiorstwem. Dążąc do nieustannej poprawy naszego bilansu ekologicznego zwracamy uwagę na zachowanie zasobów, zmniejszanie ilości wytwarzanych odpadów i oszczędne wykorzystywanie wody, energii i surowców.

Nasz CSR-Team („Corporate Social Responsibility“, co oznacza społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstwa) kontroluje zakłady produkcyjne w celu zagwarantowania wysokich standardów warunków pracy, społecznych i ochrony środowiska. My NIE współpracujemy z poddostawcami, ponieważ chcemy zapewnić optymalną kontrolę jakości. Nasz CSR-Team regularnie i bardzo dokładnie kontroluje warunki bezpieczeństwa pracy panujące u naszych producentów.
Nasza odzież i nasz osprzęt spełniają wymagania OEKO-TEX® 100 Standard. Co więcej, prowadzimy handel zgodnie z zaleceniami Inicjatywy Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (Business Social Compliance Initiative, amfori BSCI). Postanowienia i przepisy traktowane są jako nadzwyczaj ważne i są konsekwentnie realizowane zarówno przez nas jak i przez naszych partnerów handlowych.


O Stedman®

Od 1953 roku marka Stedman® jest synonimem niezawodnej jakości produktów, doskonałego stosunku jakości do ceny i etycznych warunków produkcji. Dziś Stedman® jest niezależną firmą oferującą wysokiej jakości odzież promocyjną w atrakcyjnych cenach. Firma Stedman®, z główną siedzibą w Akwizgranie w Niemczech i magazynami w Gandawie w Belgii oraz w Zagrzebiu w Chorwacji, jest obecna na rynku w 40 krajach. Wybierając Stedman®, wybierasz nasze doświadczenie, serwis klienta, a także przede wszystkim nasze podstawowe wartości: jakość, etykę, ekologię i odpowiedzialną produkcję.

The default language of your browser is "English". Would you like to switch to this language? (en)